Na trzydziestu sześciu kołach niskopodwoziówki


Na plac „Pod siwą pliszką” przyjechał na zasłużony odpoczynek.


Właściwie to będzie jego życie po życiu. Jakby taki tramwaj miał marzenia to bez wątpienia po ciężkiej pracy wybrałby przystanek w Rudzie Milickiej na placu „Pod siwą pliszką”.

Niebieski, wrocławski tramwaj, wśród zieleni na pięknym placu wygląda surrealistycznie, mimo tego doskonale tu pasuje.

Żałuję, że nie widziałam jego podróży. Długa niskowpodwoziówka na wielu kołach po cztery na jednej osi, dźwigająca NIEBIESKI TRAMWAJ O NUMERZE 2552, była bez wątpienia niecodziennym widokiem. Nie dało się jechać naszą drogą z Milicza do Rudy Milickiej pod wiaduktem kolejowym, bo tam transport by się nie zmieścił. Ale jak już dojechał to precyzja zestawienia tramwaju i ustawienia bezbłędnie na torach była godna podziwu.

Logistycznie cała operacja począwszy od rozpoczęcia do zakończenia była wyjątkowo trudna. Tylko dzięki wielu sponsorom i operatywności pani Sołtys Krystyny Patalas wszystko zakończyło się pomyślnie. Teraz dajemy sobie kilka zimowych miesięcy na dopasowanie wnętrza (przy zachowaniu charakteru pojazdu) do naszych potrzeb. Będziemy tu wystawiać prace plastyczne związane z Doliną Baryczy, udostępniać mieszkańcom książki, promować kulturę, sztukę i wiedzę na temat literatury.  

Patrząc na już na NASZ TRAMWAJ, nie chcemy go pozbawiać jego „korzeni” – będzie miał charakter wrocławski: niebieski kolor będzie podstawą dekoracji bo przecież „,mkną po szynach niebieskie tramwaje”, zostawimy numer 2552 bo to jego imię własne, zostawimy herb Wrocławia – bo to właśnie jego „gniazdo”. Po prostu już go lubimy.       Renata Gryglaszewska

21 listopada 2017


Pogoda powiedziała: SPRAWDZAM

Na trzydziestu sześciu kołach niskopodwoziówki

Tramwaj do przystanku kultura

Kultura w tramwaju

Co z naszą biblioteką plenerową?

Jeszcze raz o placu rekreacyjno – sportowym w Rudzie Milickiej

Historii placu sportowo – rekreacyjnego ciąg dalszy. Rok 2013

Historia placu sportowo – rekreacyjnego w Rudzie Milickiej Cz. 2.

Historia placu sportowo – rekreacyjnego w Rudzie Milickiej

Ptaki towarzyszą nam cały rok.

Zapraszamy na pierwszy spacer po Rudzie Milickiej.

Ruda Milicka – tematyczna wieś ptasia w Dolinie Baryczy.