Tramwaj do przystanku kultura


Ma do pokonania jeszcze dwa przystanki


7 listopada ogromnym samochodem przywiezione zostały podkłady pod torowisko a po trzech dniach przyjechał dźwig i rozpoczęło się układanie torów, na których stanie trzynastometrowy wagon.

I to jest przedostatni przystanek naszej jazdy do kultury w tramwaju. Za kilka dni będzie jechał tramwaj. Bez wątpienia będzie to jedyny tramwaj w Dolinie Baryczy. Operacja jest logistycznie od początku tak skomplikowana, że bez wątpienia nikt nie będzie w stanie tego powtórzyć. Liczyliśmy na Gajówkę, która spełniałaby nasze potrzeby ale pewnie jeszcze parę lat nic się w Gajówce nie będzie działo a jak sobie o niej w końcu ktoś przypomni…. to nie będzie co zbierać.

Warto będzie zobaczyć podróż wrocławskiego, niebieskiego tramwaju do przystanku „Pod siwą pliszką” z zatrzymaniem na przystanku wśród przyrody. Nie ma nigdzie siwej pliszki, która miałaby taki dom. Nasz tramwaj oczywiście nie jest domem tylko pojazdem, który przystanął na trochę tak jak wóz Drzymały, będący symbolem walki o polskość a nasz symbolem walki o kulturę. Jego wóz miał 8 metrów, nasz 13 m i nie ulega wątpliwości, że też możemy go trochę przesuwać w tył i przód zależnie od trendów w kulturze.

Jak będzie jechał do Rudy to poinformujemy o terminie: po pierwsze dlatego, że warto zobaczyć tak skomplikowaną operację, po drugie będzie to wspaniała forma kulturalnego happeningu z przywitaniem „tramwaju Drzymały” no i symboliczne uczczenie pamięci Drzymały, który zmarł dokładnie 80 lat temu (w 1937 roku).

10 listopada 2017


Pogoda powiedziała: SPRAWDZAM

Na trzydziestu sześciu kołach niskopodwoziówki

Tramwaj do przystanku kultura

Kultura w tramwaju

Co z naszą biblioteką plenerową?

Jeszcze raz o placu rekreacyjno – sportowym w Rudzie Milickiej

Historii placu sportowo – rekreacyjnego ciąg dalszy. Rok 2013

Historia placu sportowo – rekreacyjnego w Rudzie Milickiej Cz. 2.

Historia placu sportowo – rekreacyjnego w Rudzie Milickiej

Ptaki towarzyszą nam cały rok.

Zapraszamy na pierwszy spacer po Rudzie Milickiej.

Ruda Milicka – tematyczna wieś ptasia w Dolinie Baryczy.